Yazı Alanı ile tasarımlarınız üzerinde bir çok alanda kullanabileceğiniz yazı gelebilecek her türlü alana Yazı aracı ile metinler ekleyebilir, efektler verebilir ve renkleri ile oynama yapabilirsiniz.

Yazı Panelindeki Araçları Tanıyalım

1. yazı sekmesİ

Bu alanda tasarımlarınıza yazı ekleme, renk değiştirme, efekt verme, kontur ekleme gibi bir çok eklemeleri bulabilirsiniz.

2. Yazı Oluştur butonu

Hayat kurtaran bir buton ” Yazı Oluştur ” bu buton sayesinde tasarımlarınıza ilk olarak varsayılan metin eklenir.

3. yazılacak metİn alanı

Varsayılan Metin bu alanda gözükür daha sonra bu yazı alanında tasarımınızda ne metin eklemek istiyorsanız bu alana yazabilir dilerseniz direk tasarım üzerinde çift tıklayarak metin düzenlemesi yapabilirsiniz.

4. yazı renGİ

Yazdığınız metnin rengi varsayılan olarak siyah gelmektedir. Siz bunu tasarımınıza özel olarak metin renginizi değiştirebilirsiniz.

5. KONTUR (DIŞ HAT)

Yazının dışında kalan kısmına kontur denir. Konturde ise renkler ekleyebilir. Kontur kalınlığını düzenleyebilirsiniz.

6. KONTUR (DIŞ HAT) RENK ALANI

Kontur verdiğiniz metnin dışındaki rengi ana renk ile farklı veya ana renk ile aynı şekilde düzenleyebilir. Tasarımınıza farklı detaylar ekleyebilirsiniz.

7. YAZI EFEKTİ

Bu alanda bulunan efektler tasarımınızdaki eklemiş olduğunuz metnin görünüm şeklini değiştirmektedir. Aşağıdaki görsellerde bu efektlerin ne işe yaradığını ve nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

8. OVALLİK VE ARA BOŞLUK

Tasarımınızda eklediğiniz metinin ara boşluklarını bu alanda düzenleyebilir. Efekt verdiğiniz metni Ovallik kısmından oval derecesini ayarlayabilirsiniz.

9. ŞEFFAFLIK

Yazının tasarım üzerinde silik yüzdesini ayarlayabilir. Tasarımınızda silik metinler gösterebilirsiniz.

Yazı Rengi

Yazı rengi aracından dilerseniz standart belirtilmiş renkleri kullanabilir. Dilerseniz aşağıdaki CMYK kodları ile renk kodları girebilir veya renk paletinden özel renk tonunuzu seçebilirsiniz.

Kontur ve Kontur Rengi

Oluşturduğunuz metinde kontur oluşturmak istediğinizde önce kontur kalınlığını seçip daha sonra kontur rengi kısmından istediğiniz dış rengi verebilir. Tasarımdaki metinlerinize ayrı havalar katabilirsiniz.

Ara Boşluk Ayarı

Oluşturduğunuz metinin ara boşluklarını bu araçtan düzenleyebilir. Seçtiğiniz metinin ara boşluklarını rahatlıkla düzenleyebilirsiniz.

Yazı Şeffaflık Ayarı

Şeffaflık aracında ise oluşturduğunuz metinde kaybolma hissi veya silik görünüm elde edebilirsiniz.

Yazı Efekti Kavisli

Yazı Efekti kısmındaki “Kavisli” efekti ile yukardaki görünen efekti tasarımınıza uygulayabilirsiniz. Ayrıca kavis ayarını bir altındaki “Ovallik” kısmından ovallik derecesini ayarlayabilir tasarımınıza özel ovallik uygulayabilirsiniz.

Yazı Efekti Reverse

Yazı Efekti kısmındaki “Reverse” efekti ile yukardaki görünen efekti tasarımınıza uygulayabilirsiniz. Ayrıca kavis ayarını bir altındaki “Ovallik” kısmından ovallik derecesini ayarlayabilir tasarımınıza özel ovallik uygulayabilirsiniz.

Yazı Efekti Küçükten Büyüğe

Yazı Efekti kısmındaki “Küçükten Büyüğe” efekti ile yukardaki görünen efekti tasarımınıza uygulayabilirsiniz. Ayrıca ara boşluk ayarını bir altındaki “Ara Boşluk” kısmından ara boşluk derecesini ayarlayabilir tasarımınıza özel ara boşluklar uygulayabilirsiniz.

Yazı Efekti Büyükten Küçüğe

Yazı Efekti kısmındaki “Büyükten Küçüğe” efekti ile yukardaki görünen efekti tasarımınıza uygulayabilirsiniz. Ayrıca ara boşluk ayarını bir altındaki “Ara Boşluk” kısmından ara boşluk derecesini ayarlayabilir tasarımınıza özel ara boşluklar uygulayabilirsiniz.

Yazı Efekti Bulge (Balık Gözü)

Yazı Efekti kısmındaki “Büyükten Küçüğe” efekti ile yukardaki görünen efekti tasarımınıza uygulayabilirsiniz. Ayrıca ara boşluk ayarını bir altındaki “Ara Boşluk” kısmından ara boşluk derecesini ayarlayabilir tasarımınıza özel ara boşluklar uygulayabilirsiniz.

Yazı kullanım alanını size kısaca bahsetmeye çalıştık. umarız faydalı bir blog yazısı olmuştur.

İyi günler dileriz.

BİR SONRAKİ BLOG YAZIMIZDA GÖRÜŞMEK ÜZERE