Görseller sekmesinde görsel ekleyebilir, görsellere efektler uygulayabilir. veya ücretsiz görsel sitelerinden görsel çekerek tasarımınıza görsel şölen yaşatabilirsiniz.

Görseller Aracındaki Araçları Tanıyalım

1. Görsel yükleme alanı

Bilgisayarınızda bulunan görselleri 1 numaralı alandan yükleyebilir. Tasarımlarınıza görsellerinizi ekleyebilirsiniz.

2. pixabay sİTESİNDEN GÖRSEL İNDİRME ALANI

pixabay.com sitesinde bulunan ücretsiz ve telif hakkı olmayan görselleri arama yolu ile bulup tasarımlarınıza ekleyebilirsiniz.

3. UNSPLASH SİTESİNDEN GÖRSEL İNDİRME ALANI

unsplash.com sitesinde bulunan ücretsiz ve telif hakkı olmayan görselleri arama yolu ile bulup tasarımlarınıza ekleyebilirsiniz.

4. OPENCLİPART SİTESİNDEN GÖRSEL İNDİRME ALANI

openclipart.org sitesinde bulunan ücretsiz ve telif hakkı olmayan görselleri arama yolu ile bulup tasarımlarınıza ekleyebilirsiniz.

5. GÖRSEL YÜKLEME BUTONU

Bilgisayarınızdan görsel yüklemek için 5 numaralı buton ile kolaylıkla bilgisayarınızda bulunan görsel, logo, arkaplanlarınızı yükleyebilirsiniz.

6. GÖRSEL ANA RENK BUTONU (PASİF)

Bu özellik şuanki sistemimizde çalışmamaktadır.

7. GÖRsel kontur (dış çerçeve) kalınlığı ayarı (PASİF)

Bu özellik şuanki sistemimizde çalışmamaktadır.

8. görsel kontur (DIŞ ÇERÇEVE) renk ayarı (pasİF)

Bu özellik şuanki sistemimizde çalışmamaktadır.

9. şeffaflık sİLİK DERECESİ

Tasarıma eklediğiniz görseli şeffaf silik olarak ayarlamak istiyorsanız. 9 numaralı araçtaki ayarlamaları oynatarak istediğiniz şeffaflık silik efektini verebilirsiniz.

10. GÖRSELİN YÖN AÇISI

Arkaplan Ayarla butonuna bastığınızda görsel otomatik arkaplanda belirir daha sonra 10 numaralı araçla ile görselin yönünü değiştirebilirsiniz.

11. GÖRSELİ KIRP

Bilgisayarınızdan yüklediğiniz veya internetten bulup tasarıma eklediğiniz görsellerinizdeki istemediğiniz yerlerin haricinde kırpma işlemini uygulayabilirsiniz. Sadece görselin neresi gözükmesini istiyorsanız o bölgeyi seçin sadece orası gözüksün.

12. ARKAPLANA AYARLA

Bilgisayardan yüklediğiniz veya internetten bulup tasarıma eklediğiniz görselinizi Tasarımınızın arkaplanına fit bir şekilde ortalayarak zemine kitler.

13. GÖRSEL FİLTRESİ

Eklediğiniz görsellere çeşitli filtreleri yapabilir veya altta bulunan parlaklık, doygunluk ve kontrast ayarlamasını yapabilirsiniz.

Bilgisayardan Görsel Yükle

GÖRSEL YÜKLE butonu ile bilgisayarınızda bulunan logo, arkaplan gibi resimlerinizi tasarımlarınıza ekleyebilirsiniz.

Pixabay İnternet Sitesinden Görseli Kullanma

Pixabay butonunda arama yerine tasarımda kullanmak istediğiniz görsel ile alakalı kelimenizi İNGİLİZCE olarak aratıp ücretsiz telifsiz görsellere ulaşabilirsiniz.

Unsplash İnternet Sitesinden Görseli Kullanma

Unsplash butonunda arama yerine tasarımda kullanmak istediğiniz görsel ile alakalı kelimenizi İNGİLİZCE olarak aratıp ücretsiz telifsiz görsellere ulaşabilirsiniz.

Openclipart İnternet Sitesinden Görseli Kullanma

Openclipart butonunda arama yerine tasarımda kullanmak istediğiniz görsel ile alakalı kelimenizi İNGİLİZCE olarak aratıp ücretsiz telifsiz görsellere ulaşabilirsiniz.

Görsel Şeffaflık Kullanımı

Tasarımınıza eklediğiniz görselleri silik şeffaf şekilde görünmesini istiyorsanız yukarıdaki görseldeki şeffaflık ayarı ile tasarımınıza göre ayarlayabilirsiniz.

Görseli Kırp

Eklediğiniz görseldeki gözükmesini istemediğiniz alanı kırpabilirsiniz. Yukarıdaki görseldeki buton ile görseldeki istediğiniz alanı seçip kaydet dedikten sonra tasarımınıza seçtiğiniz alanın görüntüsü gelecektir.

Arkaplan Ayarla

Tasarıma eklediğiniz görseli arkaplanda sabit olarak kalmasını istiyorsanız Arkaplan Ayarla butonu ile görseli arkaplana yayılmış bir şekilde ekleyebilirsiniz. Ayrıca Arkaplan Açısı seçeneği ile eklediğiniz görselin açısını ayarlayabilirsiniz.

Görsel Filtresi 

Tasarıma eklediğiniz görseli arkaplanda sabit olarak kalmasını istiyorsanız Arkaplan Ayarla butonu ile görseli arkaplana yayılmış bir şekilde ekleyebilirsiniz. Ayrıca Arkaplan Açısı seçeneği ile eklediğiniz görselin açısını ayarlayabilirsiniz.

Görsel kullanım alanını size kısaca bahsetmeye çalıştık. umarız faydalı bir blog yazısı olmuştur.

İyi günler dileriz.

BİR SONRAKİ BLOG YAZIMIZDA GÖRÜŞMEK ÜZERE